Zakres usług w pakiecie Home Assistance

Zakres usług w pakiecie Home Assistance

Pakiet home assistance to bezpłatne usługi dodatkowe dla właścicieli ubezpieczenia domów i mieszkań. Obejmują pomoc medyczną i techniczną, ochronę mienia, opiekę nad ludźmi i zwierzętami oraz organizację i refundację usług remontowo – budowlanych, przeprowadzanych w celu usunięcia szkód objętych ubezpieczeniem.

W ramach pakietu uzyskujemy również dostęp do infolinii medycznej i serwisowej. Wszystkie wymienione świadczenia pozwalają uzupełnić  ubezpieczenie mieszkania, gwarantując niezbędną pomoc w razie awarii, zniszczenia mienia, choroby i innych zdarzeń losowych.

Pomoc lekarska i specjalistyczna

Szczegółowy zakres usług w ramach domowego assistance obejmuje: pomoc medyczną (wizytę lekarza i pielęgniarki, transport do/ze szpitala, dostarczenie leków i sprzętu rehabilitacyjnego), naprawę urządzeń RTV i AGD, opiekę nad dziećmi, ludźmi niesamodzielnymi i zwierzętami (łącznie z transportem), pomoc domową oraz interwencję specjalisty w razie zniszczenia lub uszkodzenia mienia. Pakiet umożliwia również skorzystanie z usług remontowych i budowlanych, obejmujących pomoc ślusarza, hydraulika, elektryka, dekarza, stolarza, szklarza, murarza, glazurnika, malarza i parkieciarza.

Jeśli w wyniku zaistniałej trudności lokal nie będzie nadawał się do zamieszkania, zorganizowany zostanie transport i pobyt ubezpieczonego w hotelu lub wyjazd do wyznaczonej przez niego osoby. Przez cały ten czas mienie będące przedmiotem polisy jest przechowywane i chronione.

Wybór oferty

Ubezpieczenie w zakresie assistance uwzględnia również dostęp do usług informacyjnych: rozmowy z uprawnionym lekarzem, wiadomości przekazywanych rodzinie podczas hospitalizacji, informacji o lekarstwach i służbach pierwszej pomocy medycznej, numerach telefonów policji, straży pożarnej i pogotowia gazowego oraz informacji o usługodawcach (ślusarzach, malarzach, elektrykach, agencjach ochrony, pomocy domowej, firmach transportowych, przechowalniach bagażu, schroniskach dla zwierząt itp.). Jeśli zastanawiamy się, gdzie ubezpieczyć mieszkanie warto wziąć pod uwagę dostępność podobnych usług, aby zapewnić sobie kompleksową ochronę mienia i pomoc w razie trudnych sytuacji.

Najprostszym sposobem na sprawdzenie zakresu assistance będzie przegląd ofert internetowych, dostępnych jako ubezpieczenie mieszkania online w kilku różnych wariantach. Pamiętajmy jednak, że najtańsze ubezpieczenie mieszkania nie uwzględnia pakietu usług dodatkowych.

Podobne artykuły

Niezbędne informacje na temat ubezpieczenia turystycznego

Niezbędne informacje na temat ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Ubezpieczenie NNW dla dziecka

Ubezpieczenie NNW dla dziecka

Czy przed wyjazdem na urlop warto wykupić ubezpieczenie bagażu?

Czy przed wyjazdem na urlop warto wykupić ubezpieczenie bagażu?