Wyłączenie ochrony po spożyciu alkoholu

Wyłączenie ochrony po spożyciu alkoholu

W czasie urlopu wiele osób nie stroni od alkoholu. Często alkoholem raczą się osoby jeżdżące na nartach. Czy picie alkoholu jest jednak dobrym pomysłem, kiedy zdecydowaliśmy się wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Decydując się na wykupienie ubezpieczenia powinniśmy wiedzieć, że wszystkie firmy ubezpieczeniowe umieszczają w umowach zapis, który powoduje wyłączenie ochrony w sytuacjach, kiedy zdarzenie zostaje wywołane przez osobę będącą pod wpływem alkoholu. Dotyczy to także polis dla narciarzy. Jeśli więc przydarzy nam się wypadek na stoku po wypiciu kufla grzanego piwa nie liczmy, że firma ubezpieczeniowa wypłaci nam świadczenie. Dla firmy ubezpieczeniowej nie ma znaczenia, czy do zdarzenia doszło po wypiciu jednego kufla piwa, czy też większej ilości. Spożywając alkohol przed zdarzeniem nie mamy szans na odszkodowanie.

Odmowa wypłaty odszkodowania

W przypadku narciarzy towarzystwa ubezpieczeniowe stosują takie same normy jak te, które dotyczą kierowców. Jeśli po zbadaniu krwi okaże się, że poziom alkoholu przekroczył 0,2 promila do wypłaty odszkodowania na pewno nie dojdzie. Oczywiście u narciarzy nie zawsze jest badany poziom alkoholu we krwi, ale pamiętajmy, że liczenie na łut szczęścia może się okazać złudne. Decydując się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej i składając na umowie swój podpis oświadczamy, że zgadzamy się z jej warunkami. Na pewno ubezpieczyciel zamieści w niej zapis, że spożywanie alkoholu wyłącza jego odpowiedzialność. Zapisy o zakazie spożywania alkoholu umieszczają w umowach wszystkie firmy ubezpieczeniowe.

Zapisy i kruczki

Ubezpieczenie turystyczne, w tym także ubezpieczenia dla narciarzy jest dobrym pomysłem. Należy jednak pamiętać o tym, że każde towarzystwa zamieszcza w umowie zapisy, kiedy ochrona ubezpieczeniowa zostaje wyłączona. Bez względu na to, jakie ubezpieczenie turystyczne wykupujemy, w umowach zawsze znajdzie się zapis, że wyłączenie odpowiedzialności następuje zawsze wtedy, kiedy zdarzenie miało miejsce po spożyciu alkoholu.

Podobne artykuły

Niezbędne informacje na temat ubezpieczenia turystycznego

Niezbędne informacje na temat ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Ubezpieczenie NNW dla dziecka

Ubezpieczenie NNW dla dziecka

Czy przed wyjazdem na urlop warto wykupić ubezpieczenie bagażu?

Czy przed wyjazdem na urlop warto wykupić ubezpieczenie bagażu?