Ubezpieczenie opon

Ubezpieczenie opon

 Różne rodzaje ubezpieczenia pozwalają nam rozprawić się z różnymi rodzajami szkód. Jednym z ciekawszych i stosunkowo nowych produktów ubezpieczeniowych dla kierowców są ubezpieczenia przeznaczone bezpośrednio do likwidowania szkód związanych z oponami. Tak zwane ubezpieczenia opon to coraz lepszy i tani sposób na zabezpieczenie ogumienia pojazdu.

Zakres ubezpieczenia

 Wszystkie ubezpieczenia samochodowe mają swój zakres, co w tłumaczeniu na język polski oznacza, że odszkodowanie na ich mocy uzyska się przy spełnieniu się określonych warunków. Ubezpieczenia samochodowe, w których elementem ubezpieczonym są opony, przeznaczone są w zasadzie do zabezpieczenia kierowcy przed jednym zdarzeniem: niemożnością kontynuowania jazdy ze względu na uszkodzenie jednej lub większej ilości opon. Uszkodzenie takie może wynikać w zasadzie z dowolnego powodu. Najczęściej będzie to najechanie na coś na drodze i spowodowanie w ten sposób perforacji opony. Rzadziej będzie to uszkodzenie wentyla. Ubezpieczenia tego typu obejmują także działania związane z wandalizmem. Nie trzeba się już martwić tym, że ktoś nam przebije oponę i pozostaniemy z przysłowiowa ręką w nocniku.

Sposób eliminowania szkody

 Jeśli chodzi o ubezpieczenia samochodowe, wielkie znaczenie ma zawsze sposób eliminowania szkody. W tym przypadku jest to rozwiązanie dopasowane do bardzo małej składki rocznej, która jest liczona w dziesiątkach złotych. Po zgłoszeniu problemu z ogumieniem ubezpieczonego niezwłocznie odwiedzi serwisant, który spróbuje dokonać naprawy opony. Jeśli się to nie uda, serwisant będzie próbował wymienić koło na koło zapasowe posiadane przez ubezpieczonego. Jeśli będzie to niemożliwe lub po prostu takiego koła nie będzie, samochód zostanie odholowany do najbliższej stacji naprawy ogumienia. Naprawa opony zostanie zrealizowana ze środków ubezpieczyciela, po czym kierowca będzie mógł ruszyć w dalszą drogę. Naprawa ogumienia zazwyczaj trwa co najwyżej kilkanaście minut, więc nie powinno to być problemem.

Szukasz ubezpieczenia opon? Sprawdź na https://mtu24.pl/ .

Podobne artykuły

Szukanie oferty leasingu

Szukanie oferty leasingu

Jakie są możliwości wykorzystania tarcz diamentowych?

Jakie są możliwości wykorzystania tarcz diamentowych?

Precyzyjnie tniemy glazurę

Precyzyjnie tniemy glazurę

Oferta ubezpieczenia OC – atrakcyjne propozycje dla właścicieli samochodów

Oferta ubezpieczenia OC – atrakcyjne propozycje dla właścicieli samochodów