Ubezpieczamy sprzęt narciarski

Ubezpieczamy sprzęt narciarski

Kiedy mówimy „ubezpieczenie turystyczne” to mamy na myśli wyłącznie ubezpieczenie, które ma chronić nasze zdrowie i życie. Ubezpieczenie turystyczne nie kojarzy nam się z możliwością ubezpieczenia bagażu, czy sprzętu narciarskiego. Tego typu ubezpieczenia są jednak dostępne w większości działających w Polsce towarzystw ubezpieczeniowych. Czy warto z nich skorzystać?

Ubezpieczamy narty

Wyjeżdżając na narty mamy możliwość ubezpieczenia posiadanego sprzętu narciarskiego. Pamiętajmy jednak, że firmy ubezpieczeniowe mogą odmiennie podejść do tego sformułowania. Od tego będzie zależeć, czy ochroną zostaną objęte jedynie narty, ewentualnie deska snowboardowa, czy też będziemy mogli również ubezpieczyć kijki, gogle, buty i odzież, w której jeździmy. Dla nas zdecydowanie lepszą możliwością jest ubezpieczenie obejmujące swoim zakresem jak najwięcej elementów naszego wyposażenia.

Kiedy otrzymamy odszkodowanie?

Nawet ubezpieczając sprzęt narciarski nie w każdej sytuacji ubezpieczyciel wypłaci nam za niego odszkodowanie. Aby to uczynił muszą być spełnione pewne warunki. Oto one:

  • kradzież sprzętu z zamkniętej przechowalni, która znajduje się w miejscu zakwaterowania;
  • kradzież z hotelowej lub dworcowej przechowalni. W tym przypadku musimy posiadać pokwitowanie, które poświadczy, że sprzęt rzeczywiście umieściliśmy w przechowalni;
  • sprzęt został skradziony w czasie przewożenia przez uprawnionego przewoźnika. Ubezpieczyciel będzie chciał jednak zobaczyć otrzymane od niego pokwitowanie;
  • kradzież sprzętu, kiedy ulegliśmy wypadkowi lub zasłabliśmy i nie mogliśmy należycie go pilnować.

Zgłaszamy szkodę

Kradzież nart na pewno zepsuje nam urlop, będziemy więc chcieli, jak najszybciej otrzymać pomoc naszego ubezpieczyciela. Warto więc szybko skontaktować się z ubezpieczycielem, nie zawsze możliwy jest kontakt osobisty. Szkodę możemy więc zgłosić naszemu ubezpieczycielowi także telefonicznie. Pamiętajmy więc, aby przed wyjazdem zapisać numer telefonu kontaktowego do ubezpieczyciela i numer wybranej przez nas polisy.

Podobne artykuły

Niezbędne informacje na temat ubezpieczenia turystycznego

Niezbędne informacje na temat ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Ubezpieczenie NNW dla dziecka

Ubezpieczenie NNW dla dziecka

Czy przed wyjazdem na urlop warto wykupić ubezpieczenie bagażu?

Czy przed wyjazdem na urlop warto wykupić ubezpieczenie bagażu?