Procedura uzyskiwania kredytu gotówkowego w bankach

Procedura uzyskiwania kredytu gotówkowego w bankach

Uzyskanie kredytu gotówkowego w banku nie jest specjalnie trudne czy skomplikowane, ponieważ kredyt gotówkowy jest jednym z podstawowych produktów bankowych przynoszących tym instytucjom zyski. Całość procesu jest wysoce zestandaryzowana, co wiąże się z wieloma korzyściami dla klienta, ale ma także swoje wady.

Oferty banków

Każdy bank zawsze posiada jakąś swoja ofertę, jeśli chodzi o kredyt gotówkowy. Są to różnego rodzaju widełki wysokości środków, jakie bank nam może zaproponować, terminy spłaty dla określonych kwot, wysokość oprocentowania i to w zasadzie wszystko, ponieważ mamy tutaj do czynienia z raczej prostymi produktami finansowymi. Jeśli jesteśmy zainteresowani uzyskaniem pieniędzy, musimy zdecydować się na opcję pasującą do tych kryteriów i złożyć odpowiedni wniosek.

Składanie wniosku

Złożenie wniosku może mieć różną postać. Najczęściej wymagane jest udanie się do placówki banku, który będzie udzielał nam kredytu. Nie jest to w żaden sposób skomplikowane, ale wymaga od nas spaceru. Kredyt gotówkowy można coraz częściej uzyskać także bez wychodzenia z domu, ale często jest to możliwość ograniczona tylko do posiadaczy konta w danym banku lub osób uznawanych przez bank za swoich stałych klientów. Takie osoby mają możliwość złożenia wniosku telefonicznie lub za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej.

Dowiedz się więcej na stronie http://www.bzwbk.pl/kredyty/kredyty-gotowkowe/kredyt-gotowkowy/kredyt-gotowkowy.html

Rozpatrywanie wniosków zazwyczaj jest bardzo szybkie. Niektóre banki dają sobie na to dobę, a są nawet propozycje, w ramach których możliwe jest otrzymanie pieniędzy już w pół godziny po złożeniu wniosku, a decyzji w 10 minut. Zakłada się tutaj oczywiście, że wniosek o kredyt gotówkowy będzie w pełni kompletny, nie będzie w nim żadnych błędów oraz będą dołączone do niego wszystkie wymagane załączniki. Takimi załącznikami mogą być na przykład zaświadczenia o dochodach.

To w zasadzie wszystko, chociaż jeśli kredyt gotówkowy nie zostanie w takiej procedurze udzielony, możliwe jest, że bank zaoferuje nam dodatkowe zabezpieczenia umożliwiające uzyskanie pieniędzy, na przykład przedstawienie żyrantów, co będzie skutkowało zmiana decyzji odmownej.

Podobne artykuły

Ubezpieczenie opon

Ubezpieczenie opon

Czy warto wziąć samochód w leasing?

Czy warto wziąć samochód w leasing?

Pizza z pizzerii

Pizza z pizzerii

Oferta ubezpieczenia OC – atrakcyjne propozycje dla właścicieli samochodów

Oferta ubezpieczenia OC – atrakcyjne propozycje dla właścicieli samochodów