Precyzyjnie tniemy glazurę

Precyzyjnie tniemy glazurę

Ściany w kuchniach i łazienkach bardzo chętnie wykańczamy glazurą. Te płytki ceramiczne są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Dzisiaj dostępne są także w ogromnym wyborze kolorów, deseni i faktur. Końcowy efekt nie zawsze jest jednak zadowalający. Nie jest to wina nieodpowiednio dobranych płytek, ale efekt tego, że położono je niestarannie. Brzydkie odpryski widoczne na płytkach to skutek tego, że do cięcia użyte zostały nieodpowiednie narzędzia. Jakimi narzędziami posługują się profesjonalni glazurnicy?

Konieczne są odpowiednio dobrane narzędzia

Na wyposażeniu każdego profesjonalnego glazurnika nie może zabraknąć narzędzia, które umożliwiają precyzyjne docięcie płytek bez obawy, że powstaną na nich nieestetycznie wyglądające odpryski. Na wyposażeniu glazurnika, który chce mieć dużo zleceń koniecznie muszą znaleźć się przecinarki do glazury. Są to narzędzia dostępne w wersji ręcznej lub elektrycznej. Przecinarki ręczne mają bardzo prostą budowę, składają się z koła tnącego. Do pracy nie potrzebują prądu, są więc przydatne w tych miejscach, w których nie ma jeszcze podłączanej energii elektrycznej. Doskonale radzą sobie z przecinaniem niewielkiej ilości płytek ceramicznych. Przy cięciu glazury ręczną przecinarką powstaje mała ilość pyłu. Jest to także ich zaletą. Wadą ręcznych przecinarek do glazury jest to, że nie da si ich wykorzystać przy układaniu modnych obecnie wielkoformatowych płytek. Do cięcia takich płytek wykorzystuje się przecinarki elektryczne.

Jaką przecinarkę elektryczną kupić?

Przecinarki do glazury elektryczne dostępne są w sklepach z elektronarzędziami budowlanymi w dwóch rodzajach: dolnowrzecionowe i górnowrzecionowe. Te pierwsze przecinarki stosuje się do cięcia płytek metodą na sucho. Do pracy na mokro przeznaczone są przecinarki górnowrzecionowe. Wśród przecinarek górnowrzecionowych wyróżnić można takie z ruchomy stołem oraz ramowe. Elementem przecinarek ramowych jest ruchomy silnik. Ich plusem jest to, że można przycinać nimi wyjątkowo długie płytki. Więcej o przecinarkach do glazury można znaleźć na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki-do-glazury/

Podobne artykuły

Szukanie oferty leasingu

Szukanie oferty leasingu

Jakie są możliwości wykorzystania tarcz diamentowych?

Jakie są możliwości wykorzystania tarcz diamentowych?

Ubezpieczenie opon

Ubezpieczenie opon

fallback-image

Bankowość internetowa