Mała firma – rozwój z pomocą dotacji

Mała firma – rozwój z pomocą dotacji

Mała firma, na całe szczęście, nie jest z góry skazana na pożarcie. Bardzo często jest tak, że małe firmy upadają, ponieważ nie są w stanie konkurować z rekinami. Jednakże nie jest to jakaś prawidłowość, która sprawdza się w każdym przypadku. Przecież cała polska gospodarka jest oparta na małych i średnich firmach. Owszem, wielkie firmy są wielkie, ale to bez mikro, małych i średnich przedsiębiorstw ciężko wyobrazić sobie całą gospodarkę.

Bardzo ważne jest to, aby takie firmy rozwijały się. Dlatego właśnie bardzo cieszy to, iż każdego roku polscy przedsiębiorcy dostają z Unii Europejskiej naprawdę spore pieniądze.

Fakty

To wcale nie jest tak, że polskie firmy tracą na wejściu Polski do Unii Europejskiej. Eurosceptycy nie mają racji, jeżeli tak twierdzą – chociaż oczywiście wcale nie jest tak, iż dosłownie wszyscy zyskali na naszej obecności w UE. No dobrze, ale co w takim razie można poradzić wszystkim właścicielom małych firm, którzy nie chcą dołączyć do grona takich przedsiębiorców, którzy tylko narzekają na swoją działalność? Ano trzeba właśnie wziąć pieniądze z Unii Europejskiej! Nie jest powiedziane, że są to łatwe i darmowe pieniądze, przecież nie jesteśmy dzieciakami, które są w stanie uwierzyć w jakieś cuda. Mimo wszystko gra jest niewątpliwie warta świeczki.

Warunki

W skrócie – dotacje dla MŚP są udzielane bardzo często, stosunkowo chętnie, chociaż oczywiście nie bez konieczności spełniania wielu norm, nakazów, standardów, wytycznych, etc. Tracimy niejako niezależność, gdy bierzemy owe pieniądze – po prostu musimy zaakceptować fakt, że będziemy zobowiązani przekazać wszystkie dokumenty firmowe, gdy będzie kontrola. Mimo wszystko warto, bo pieniądze sprawią, iż będziemy mogli się rozwinąć. Oczywiście mamy wielu konkurentów, dzisiaj każdy chce wziąć pieniądze z UE. Nie jest zatem tak, że uzyskanie dotacji dla MŚP to tylko i wyłącznie czysta formalność. Można śmiało powiedzieć, że trzeba nieźle się napocić, aby Unia Europejska podzieliła się z nami pieniędzmi.

Więcej na https://dotacjenainnowacje.taxand.pl/dotacje-dla-msp/

Podobne artykuły

Ubezpieczenie opon

Ubezpieczenie opon

Oferta ubezpieczenia OC – atrakcyjne propozycje dla właścicieli samochodów

Oferta ubezpieczenia OC – atrakcyjne propozycje dla właścicieli samochodów

Budowanie oszczędności przez racjonalne decyzje

Budowanie oszczędności przez racjonalne decyzje

Pożyczanie pieniędzy to bardzo powszechna praktyka

Pożyczanie pieniędzy to bardzo powszechna praktyka