Kto odwiedza krakowskie kantory?

Kto odwiedza krakowskie kantory?

Po wielu latach wymiana pieniędzy nie musi dziś odbywać się pokątnie, nikt też nie obawia się o to, że zostanie oszukany podczas próby zamienienia złotówek na euro. Kantor w Krakowie stał się codziennością, a osoby, które chcą z niego korzystać same mogą zdecydować o tym, czy bardziej odpowiada im kantor stacjonarny, czy też wymiana pieniędzy online.

Może się wydawać, że coraz powszechniejszy dostęp do Internetu będzie miał wpływ na kantory w Krakowie, systematycznie maleć będzie bowiem liczba osób decydujących się na ich odwiedzanie. Tymczasem okazuje się, że mamy do czynienia z obawami pozbawionymi uzasadnienia, kantory w Krakowie wcale nie świecą pustkami, a ich klienci nie zamierzają zmieniać dawnych przyzwyczajeń.

Najpopularniejszy klient

Najliczniejsza ich grupa to osoby, które odwiedzają kantory stacjonarne chcąc wymienić niewielkie sumy pieniędzy. Potrzebują euro jadąc na wakacje, a po powrocie z ferii zimowych starają się pozbyć nadmiaru koron czeskich. Klienci ci nie przywiązują się do konkretnej marki, nie są też wymagający. Owszem, zdają sobie sprawę z tego, że śledzenie kursów walut pociąga za sobą szereg korzyści, gdy jednak decydują się odwiedzić kantor z Krakowa, robią to na ogół pod wpływem impulsu.

Klienci

Kolejna grupa to klienci, których do kantoru stacjonarnego wiedzie przyzwyczajenie, często połączone z brakiem zaufania do nowych technologii. Ci wiedzą doskonale, które kantory z Krakowa cieszą się najlepszą opinią, potrafią też opowiedzieć kilka ciekawostek na temat większości z nich. Bywa, że operują naprawdę dużymi kwotami, a ich cechą wspólną jest to, że wymiany walut dokonują nawet nie od lat, ale od dziesięcioleci.

Nie oznacza to jednak, że stacjonarny kantor z Krakowa nie przyciąga też tych osób, które wybierają go z rozmysłem. Ich liczba nadal jest duża, a każdy z takich klientów nie tylko śledzi kursy walut, ale i próbuje zaoszczędzić kupując i zyskać na ich sprzedaży. Ta grupa ceni też sobie profesjonalizm sprzedawcy, a w kantorze często stara się rozwiewać swoje wątpliwości związane z rynkiem walutowym jako całością.

Sprawdź także: https://www.rkantor.com/oddzialy-kantoru/malopolskie/krakow/

Podobne artykuły

Ubezpieczenie opon

Ubezpieczenie opon

Oferta ubezpieczenia OC – atrakcyjne propozycje dla właścicieli samochodów

Oferta ubezpieczenia OC – atrakcyjne propozycje dla właścicieli samochodów

Mała firma – rozwój z pomocą dotacji

Mała firma – rozwój z pomocą dotacji

Budowanie oszczędności przez racjonalne decyzje

Budowanie oszczędności przez racjonalne decyzje