Konta osobiste i zwrot wydatków na zakupy

Nowym rodzajem dodatkowych korzyści, które klienci mogą uzyskać z racji posiadania konta bankowego jest zwrot poczynionych przez klientów wydatków. Oferta tego typu na naszym rodzimym rynku być może jeszcze nie wygląda imponująco, ale pojawiają się coraz to nowsze i zarazem ciekawsze oferty banków w tym zakresie. Jedną z podstawowych form zwrotu wydatków jest zwrot na zakupy dokonywane w sieci. Jako, że coraz więcej kupujemy właśnie przez Internet, jest to opcja, którą określić można mianem co najmniej ciekawej jeśli chodzi o ofertę banków w zakresie kont osobistych. Tutaj też nie ma znaczenia sposób płatności, która może być zrealizowana zarówno za pomocą przelewu jak i karty płatniczej.

Polecane: http://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-standardowe/konto-30/konto-30-konto-dla-mlodych.html

Skorzystać mogą tutaj także i te osoby, które takich kart nie posiadają. Innym popularnym trendem jest zwrot na wydatki, dotyczące popularnych produktów. Takich jak paliwo czy też artykuły spożywcze. Jako że produkty te i tak musimy na co dzień kupować, jest to dosyć ciekawa opcja, którą warto jest wziąć pod uwagę. Zwrot wydatków występuje obok oprocentowania, tak więc mówić można o co najmniej podwójnej korzyści z posiadania konta bankowego. Przy takich zakupach koniecznością jest już dokonywanie płatności przy pomocy kart płatniczych lub kredytowych, jeśli chcemy aby wydatki zaliczone były przy zwrocie. Podobnie też jak odsetki kwota tego typu zwrotu naliczana jest w okresach miesięcznych.

Koniecznie należy jeszcze w tym przypadku zwrócić uwagę na to jakie przewidziano w danym programie limity, które pojawiają się praktycznie zawsze. Są to zarówno limity miesięczne jak i roczne. Roczny limit stanowić może sumę limitów miesięcznych, ale niekoniecznie musi być to normą. Z pewnością jest to element na który uwagę powinni zwrócić wszyscy, którzy chcą z takiego typu programów bankowych korzystać. Z programu bankowego dotyczącego zwrotu wydatków korzystać można także w ramach wspólnego konta bankowego. Jeśli w danym okresie zwrot wydatków zostanie uwzględniony w przypadku konkretnego klienta, to bank zaksięguje kwotę zwrotu na koncie objętym programem, na koniec miesiąca.

Podobne artykuły

Konta osobiste i oszczędnościowe

Jak wybrać konto oszczędnościowe