Karta kredytowa. Odsetki mają znaczenie.

Karta kredytowa. Odsetki mają znaczenie.

Decyzja o ubieganiu się o kartę kredytowa w wielu przypadkach jest dobrą decyzją. Jeśli posiadamy stałe dochody, aczkolwiek lubimy mieć pewność, że w każdej chwili możemy korzystać z określonej ilości pieniędzy, nawet, jeśli chwilowo w budżecie domowym ich zabrakło, karta kredytowa jest opcja, która wydaje się być świetną alternatywa dla kredytów, a tym bardziej dla pożyczek. Pożyczki są mniej korzystne, ich otrzymanie wiąże się z koniecznością spełnienia określonych formalności.

Karta kredytowa z określonym limitem, to pieniądze dostępne tu i teraz. Zawsze. Bez względu na to, czy jest dzień powszedni, święto, dzień czy noc. Zawsze możemy z nich skorzystać, wypłacając lub płacąc kartą za zakupy.  

Spłata karty

Podsianie karty kredytowej to wielkie udogodnienie. Niewielki kawałek plastiku, daje luksus pewności, że pieniądze będziemy mieć zawsze. Owszem, w chwili uruchomienia środków z karty kredytowej, musimy mieć świadomość, że to nie są nasze pieniądze, a wykorzystaną sumę będziemy musieli spłacić. Do spłacenia będzie dużo więcej niż się pożyczyło, oprócz pożyczonej sumy należy, bowiem zapłacić odsetki. Ich wysokość może być różna, dlatego warto wiedzieć jak się kształtuje już w chwili ubiegania się o daną kartę kredytową.

Odsetki

Opłaty związane z posiadaniem karty kredytowej, są różne, jednak odsetki są kluczowymi. Im większe, tym gorzej, dlatego warto sprawdzać już na początku, jakie odsetki naliczane są przy danej karcie kredytowej. W dobie konkurencji między bankami, wysokość odsetek od pieniędzy pożyczonych dzięki karcie kredytowej może być bardzo różna. Już kilka procent różnicy w wysokości odsetek, przy regularnym korzystaniu z karty kredytowej może przekładać się na koszty o bardzo zauważalnej wysokości.

 

Podsumowując

Decydując się na kartę kredytową, nie należy wybierać pierwszej, która zostanie nam zaproponowana, ale poświęcić chwile na analizę wielu ofert. Wybierając kartę z niskim oprocentowaniem, działamy z korzyścią dla siebie, dlatego warto analizować, szukać i wybierać mądrze.

Podobne artykuły

Czy warto wziąć samochód w leasing?

Czy warto wziąć samochód w leasing?

Pizza z pizzerii

Pizza z pizzerii

Jak wybrać najlepszy rachunek bankowy?

Jak wybrać najlepszy rachunek bankowy?

Budowanie oszczędności przez racjonalne decyzje

Budowanie oszczędności przez racjonalne decyzje