Jesteś młodym kierowcą i chcesz kupić samochód? Sprawdź!

Jesteś młodym kierowcą i chcesz kupić samochód? Sprawdź!

W końcu przychodzi ten moment. Chwila, w której zdajesz egzamin na prawo jazdy i kończysz go z wynikiem pozytywnym. Być może już wcześniej wszystko sobie zaplanowałeś. Wymarzone auto, którym będziesz jeździć, nabierając doświadczenia i pewności za kółkiem, z każdym kolejno pokonanym kilometrem. Może nie marzysz na początku o super samochodzie.

Raczej o czymś praktycznym, niedużym, idealnym do poruszania się po mieście. No tak, w końcu poruszanie się po ulicach to czasem survival. A małemu, pozornie czasem łatwiej przetrwać w dżungli. W tym wypadku, tej ulicznej, rzecz jasna.

Samochód idealny dla Ciebie

Pęd, godziny szczytu i korki – zwinny, mniejszy samochód poradzi sobie świetnie. Dla ciebie też będzie to spory sprawdzian. Cierpliwości, opanowania, refleksu. A w praktyce, każde takie zdarzenie będzie też kształtowało twoje późniejsze podejście. Dzięki temu, masz pewność, że wyrobisz się za kierownicą. No dobrze, ale jak wiadomo, kupno samochodu, to więcej, niż jeden koszt. Nie chodzi tylko o kwotę, którą wydasz na zakup. Dochodzi jeszcze kwestia obowiązkowego ubezpieczenia. No właśnie. I tu zaczynają się schody.

Masz dwie opcje. Albo ubezpieczasz samochód na siebie – to wiąże się z dużymi kosztami, mogącymi nawet przekraczać 2 tysiące złotych na rok! Możesz oczywiście skorzystać z rozwiązania, jakim jest kalkulator ubezpieczenia samochodu, żeby się zorientować w kwotach. Ale koszta na pewno nie będą małe.

Istniejąca polisa

Druga opcja – możesz zostać włączony do już istniejącej polisy. Wtedy, korzystasz ze zniżek bardziej doświadczonego kierowcy. Może to być mama, ojciec. Dzięki temu, masz niższe koszta ubezpieczenia. Jednak w razie jakiejś kolizji, stłuczki itd. z twojej winy, ubezpieczyciel potrąca ze zniżek Twoich oraz właściciela pojazdu. Przemyśl naprawdę dokładnie kwestię ubezpieczenia. Bez niego, ani rusz, a są różne możliwości, aby ten koszt jednak zmniejszyć. Wystarczy skorzystać z różnych kanałów zbierania informacji, dzięki temu szybko i sprawnie dotrzesz do takich treści, które umożliwią bezproblemowe załatwienie całego tego procesu.

Potem zostanie już tylko swobodne, bezproblemowe poruszanie się po ulicach, bez obaw o to, że nie masz czegoś, co jest konieczne. Przyznaj, to przecież znacznie bardziej korzystna perspektywa niż nieprzyjemności w przypadku kontroli drogowej lub, co gorsza, w sytuacji stłuczki lub innego, poważniejszego zdarzenia w ruchu drogowym.

Podobne artykuły

Niezbędne informacje na temat ubezpieczenia turystycznego

Niezbędne informacje na temat ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Ubezpieczenie NNW dla dziecka

Ubezpieczenie NNW dla dziecka

Czy przed wyjazdem na urlop warto wykupić ubezpieczenie bagażu?

Czy przed wyjazdem na urlop warto wykupić ubezpieczenie bagażu?