Jakie są możliwości wykorzystania tarcz diamentowych?

Jakie są możliwości wykorzystania tarcz diamentowych?

Do cięcia można wykorzystać bardzo różne narzędzia. W budownictwie wyjątkowo chętnie wykorzystywane są tarcze diamentowe. Mogą one zostać wykorzystane do cięcia bardzo różnych materiałów. Do tego są łatwo dostępne i stosunkowo tanie. Cieszą się więc bardzo dużą popularnością.

Czym jest tarcza diamentowa?

Tarcze diamentowe nie są oczywiście produkowane z diamentów. Do ich produkcji używany jest diamentowy proszek otrzymywany z naturalnych diamentów bardzo niskiej jakości lub z diamentów syntetycznych. Tarcze te mają więc właściwości takie same jak diamenty. Są bardzo wytrzymałe i mogą być używane do cięcia nawet bardzo twardych materiałów. Elementem tarczy diamentowej jest korpus. Jego krawędzie pokrywane są wspomnianym diamentowym proszkiem. Do wykonania korpusu tarczy wykorzystuje się stop metali lekkich lub stal. Uzyskany z diamentów proszek nanoszony jest na obwód tarczy.

Jakie materiały można pociąć?

Wśród tarcz diamentowych wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje. Do wyboru są tarcze szczelinowe oraz tarcze bez szczelin. Wybór odpowiedniej zależy od rodzaju materiału, który ma zostać pocięty. W przypadku cięcia materiałów średnio twardych można wybrać tarcze szczelinowe. Bardziej uniwersalne są tarcze, które nie mają szczelin.

Lista materiałów, które można ciąć posługując się tarczą diamentową jest naprawdę bardzo długa. Wszelkie rodzaje naturalnych kamieni mogą zostać pocięte przy pomocy diamentowej tarczy. Tarcze diamentowe sprawdzą się również wtedy, gdy zachodzi konieczność docięcia płytek gresowych czy klinkieru. Można nimi ciąć także szkło, kamienie polne, beton, stal nierdzewną, aluminium oraz elementy wykonane z tworzyw sztucznych. W sprzedaży dostępne są diamentowe tarcze o bardzo różnej średnicy. Stąd też na zakupach należy wziąć pod uwagę wielkość urządzenia, do którego przeznaczona jest tarcza.

Pokryte diamentowym pyłem tarcze radzą sobie z cięciem tak twardych materiałów jak beton czy granit. Należy pamiętać, że służą one wyłącznie do cięcia. Nie stosuje się ich do polerowania.

Zobacz na https://www.husqvarnacp.com/pl/narzedzia-diamentowe/tarcze-diamentowe/.

Podobne artykuły

Szukanie oferty leasingu

Szukanie oferty leasingu

Ubezpieczenie opon

Ubezpieczenie opon

Precyzyjnie tniemy glazurę

Precyzyjnie tniemy glazurę

Bankowość internetowa