Jak wybrać najlepszy rachunek bankowy?

Jak wybrać najlepszy rachunek bankowy?

Decydując się na założenie konta bankowego jesteśmy wprost bombardowani dziesiątkami ofert różnych banków. Dlatego też warto wiedzieć, czym kierować się podczas dokonywania wyboru o otwarciu rachunku i na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę.

Określmy nasze potrzeby

Zanim zaczniemy gonitwę za najlepszą okazją, pierwszym krokiem na drodze do otwarcia rachunku bankowego powinno być staranne zastanowienie się nad naszymi potrzebami i oczekiwaniami. Konto w banku odpowiednie dla często podróżującego biznesmena o znacznych dochodach zdecydowanie nie będzie optymalnym wyborem dla studenta o silnie ograniczonych zasobach finansowych (i vice versa). Stąd też warto dopilnować, aby wybrany przez nas produkt w jak największym stopniu był do nas dopasowany.

Osoby oczekujące jedynie podstawowych funkcji od produktu, jakim jest rachunek bankowy, z pewnością zadowoli zwyczajne konto, oferowane przez większość popularnych banków. Niemal zawsze istnieje możliwość wyrobienia do niego karty debetowej, umożliwiającej nie tylko wypłaty z bankomatów, ale i płacenie nią w sklepach, punktach usługowych, na stacjach benzynowych i wszystkich innych miejscach obsługujących płatności bezgotówkowe. Wielką zaletą podstawowego rachunku bankowego jest brak opłat. Założenie i prowadzenie takiego konta w wielu bankach nie kosztuje zupełnie nic. Dodatkowe, niewielkie opłaty mogą jednak pojawić się podczas korzystania z karty debetowej.

Jaki bank wybrać?

Jeśli posiadamy już określone oczekiwania co do rachunku bankowego, warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najkorzystniejszej oferty – szczególnie w przypadku, gdy nasze wymagania są odpowiednio wysokie i planujemy wraz z kontem zamówić liczne usługi dodatkowe. Pomocne w wyborze mogą okazać się rozmaite internetowe porównywarki rachunków – zarówno te niezależne, analizujące produkty kilkunastu różnych banków, jak i znajdujące się na stronie jednego z nich, jasno tłumacząc różnice pomiędzy kilkoma oferowanymi rodzajami kont.

Dobrym pomysłem może okazać się także zapytanie wśród znajomych o ich doświadczenia z konkretnym bankiem i poziomem oferowanych przez niego usług.

Podobne artykuły

Czy warto wziąć samochód w leasing?

Czy warto wziąć samochód w leasing?

Pizza z pizzerii

Pizza z pizzerii

Budowanie oszczędności przez racjonalne decyzje

Budowanie oszczędności przez racjonalne decyzje

Wybór odpowiedniej pożyczki

Wybór odpowiedniej pożyczki