Jak obniżyć składkę ubezpieczenia mieszkania?

Jak obniżyć składkę ubezpieczenia mieszkania?

Większość decydujących się na ubezpieczenia mieszkań doskonale zdaje sobie sprawę, że to raczej dobrze pojęta inwestycja niż wydatek obciążający budżet, ale nie zmienia to faktu, że wciąż warto koszty takowej inwestycji obniżyć.

Pytanie jak to zrobić zna wiele odpowiedzi, istotne jest również to, że można to zrobić dokładnie analizując pewne aspekty jeszcze przed kupnem mieszkania, a także domu.

Nie wybieraj skrajności, bo…

Zapłacisz więcej. Mieszkając na parterze czy na ostatnim piętrze zmuszeni będziemy zapłacić więcej. Góra to większe ryzyko związane ze zwykłym silnym wiatrem, ulewą, większymi opadami śniegu, które w końcowy efekcie doprowadzą do szkód w naszym mieniu. Parter z kolei to rzecz jasna większe ryzyko włamania, wybicia szyby i innych przypadkowych zniszczeń.

Strzeżonego Pan Bóg strzeże

Lepiej więc zadbać o drzwi z zabezpieczeniem antywyważeniowym, zamontować 2 zamki lepszej jakości zamiast jednego i zamontować alarm albo zamieszkać na strzeżonym osiedlu. Ochrona to nawet 30% zniżki w stosunku do wyjściowej składki. System alarmowy z grupą interwencyjną to 10 do 15%. Towarzystwa ubezpieczeniowe naprawdę doceniają ludzi przezornych. Większość tych zasad będzie dotyczyć również kwestii ubezpieczenia domu. Oczywiście nie mówimy wtedy o parterach czy górach, ale montujemy rolety antywłamaniowe, stawiamy solidne ogrodzenie, inwestujemy w ochronę i videofon.

Możemy także pomyśleć o monitoringu posesji albo przynajmniej tak zaprojektować przestrzeń żeby przez drzwi widzieć kto stoi za furtką. Możemy być odludkami, ale dla niższej składki ubezpieczenia lepiej żyć bliżej ludzi nie bojąc się wścibskiego oka sąsiada.

Oszczędź na…

Ubezpieczeniu mienia od kradzieży na pierwsze ryzyko. W takim wypadku ubezpieczamy się na taką kwotę, na jaką wyceniamy najcenniejsze przedmioty, które mogą zostać skradzione w czasie włamania. Tu zakładamy, że złodziej zabiera głównie to co najcenniejsze i składka jest mniejsza. Istnieje jednak pewne ale… Włamywacz może postąpić niezgodnie z naszymi założeniami. Zdarza się, że sfrustrowany małym łupem albo delikatnie mówiąc złośliwy typ demoluje wszystko co popadnie. Dopuszcza się nie tylko kradzieży, ale i aktów wandalizmu.

Lepiej ubezpieczać się więc szerzej

A zaoszczędzić chociażby kupując ubezpieczenie w pakiecie, przykładowo wykupując jeszcze ubezpieczenie auta. Zyskać można nawet 20% więc warto. A poza tym. Najprostszy sposób to opłacenie składki jednorazowo w całości. Za rozłożenie opłat na dogodne raty płacimy jednak sporo więcej.

Podobne artykuły

Niezbędne informacje na temat ubezpieczenia turystycznego

Niezbędne informacje na temat ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Ubezpieczenie NNW dla dziecka

Ubezpieczenie NNW dla dziecka

Czy przed wyjazdem na urlop warto wykupić ubezpieczenie bagażu?

Czy przed wyjazdem na urlop warto wykupić ubezpieczenie bagażu?