Dostosowanie szybkiej pożyczki do swoich potrzeb

Dostosowanie szybkiej pożyczki do swoich potrzeb

W przeciwieństwie do kredytów hipotecznych czy też dużych bankowych kredytów gotówkowych, szybkie pożyczki są produktami bardzo elastycznymi i każdy klient może dostosować je do swoich indywidualnych potrzeb w stopniu zależnym od firmy, z której usług skorzysta.

W praktyce im dłużej na rynku działa firma pożyczkowa tym zwykle o wiele lepsze warunki może zaproponować swoim klientom. Dotyczy to także możliwości dostosowania bardzo wielu parametrów pożyczki. Najbardziej oczywistym jest kwota szybkiej pożyczki.

W zależności od firmy może wynosić ona od maksymalnie kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Wraz z kwotą dostosować można także okres spłaty pożyczki. Chociażby szeroko rozpowszechnionym mitem jest to, że szybkie pożyczki udzielane są minimum na okres jednego miesiąca. W praktyce istnieją firmy gdzie okres spłaty może być krótszy. Z reguły ustalana jest także częstotliwość, z którą spłacane będą raty pożyczki. Typowe możliwości wyboru to raty miesięczne, ale także i tygodniowe dostępne w dużej liczbie firm zajmujących się szybkimi pożyczkami.

Wybrać można także sposób obsługi pożyczki. Jak na razie w większości przypadków cała pożyczka obsługiwana jest online, a spłaty regulowane są za pomocą przelewów. Nieliczne firmy specjalizujące się w szybkich pożyczkach dają możliwość obsługi domowej całej pożyczki. Obejmuje to zarówno spłatę rat, jak też sposób, w który środki zostaną przekazane. Można wybrać czy pieniądze chcemy otrzymać do ręki czy też na swoje konto bankowe. Korzystanie z obsługi osobistej ma także tą zaletę, że wiele kwestii można załatwić poprzez bezpośrednią rozmowę ze swoim opiekunem.

Bardzo ważną kwestią, którą należy brać pod uwagę jest też możliwość dokonania wcześniejszej spłaty szybkiej pożyczki gotówkowej. Zarówno całości pożyczonej kwoty jak też tylko jej wybranej części, ale poza standardowymi ratami płaconymi zgodnie z harmonogramem. Często wymaga to skonsultowania się z firmą pożyczkową, czy też złożenie specjalnej, dodatkowej dyspozycji, podobnie jak ma to miejsce w przypadku wcześniejszej spłaty pożyczonych środków w banku.

Podobne artykuły

Czy warto wziąć samochód w leasing?

Czy warto wziąć samochód w leasing?

Pizza z pizzerii

Pizza z pizzerii

Jak wybrać najlepszy rachunek bankowy?

Jak wybrać najlepszy rachunek bankowy?

Budowanie oszczędności przez racjonalne decyzje

Budowanie oszczędności przez racjonalne decyzje