Dobre ubezpieczenia dla narciarza

Dobre ubezpieczenia dla narciarza

Zima jest czasem, kiedy wiele osób spędza wolny czas na stokach narciarskich. Jazda na narcie czy snowboardzie dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Są to jednak dyscypliny, w których ryzyko odniesienia kontuzji, czy spowodowania urazu u innej osoby jest dość duże. Przed tymi nieszczęśliwymi zdarzeniami, a  raczej przed ich finansowymi skutkami możemy się zabezpieczyć wykupując odpowiednio dobraną polisę dla narciarzy. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przed wykupieniem takiego ubezpieczenia?

W Polsce działają różne towarzystwa ubezpieczeniowe, ale ich oferta w zakresie ubezpieczeń dla narciarzy nie jest jednolita. Dlatego przed wyborem ubezpieczenia poznajmy elementy, które są bardzo istotnym argumentem za wybraniem lub też nie konkretnej polisy.

Suma ubezpieczenia

Przy wybieraniu odpowiedniej polisy trzeba zastanowić się nad wysokością sumy ubezpieczenia. Wybranie właściwej sumy ubezpieczenia jest szczególnie ważne, jeśli wyjeżdżamy na urlop za granicę i wykupujemy ubezpieczenie kosztów leczenia. Sumę ubezpieczenia w tym przypadku należy dopasować do kraju, w którym będziemy jeździć na nartach. W Europie nie może być ona niższa niż kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Ponoszone ryzyko

Ustalając wysokość składki firma ubezpieczeniowa na pewno weźmie pod uwagę swój stopień ryzyka. Ryzyko to zależy od naszego stylu jazdy. Jeśli ograniczamy się jedynie do jazdy po wyznaczonych trasach nie musimy obawiać się wysokiej składki. W przypadku osób, które decydują się na jazdę poza nartostradą, zwyżka składki na pewno będzie miała miejsce. Osoby te powinny wybrać polisę z szerokim zakresem ochrony, poza nartostradami o kontuzję jest jeszcze łatwiej.

Jakie opcje dodatkowe możemy wybrać?

Zakres ochrony gwarantowanej przez polisę możemy rozszerzyć decydując się na opcje dodatkowe. Narciarze mogą wykupić ubezpieczenie sprzętu narciarskiego. W zależności od firmy ubezpieczenie to może obejmować nie tylko narty lub deskę snowboardową, ale także wiązania, gogle, buty i odzież narciarską lub snowboardową.

Podobne artykuły

Niezbędne informacje na temat ubezpieczenia turystycznego

Niezbędne informacje na temat ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Ubezpieczenie NNW dla dziecka

Ubezpieczenie NNW dla dziecka

Czy przed wyjazdem na urlop warto wykupić ubezpieczenie bagażu?

Czy przed wyjazdem na urlop warto wykupić ubezpieczenie bagażu?