Do czego przydają się kalkulatory kosztów?

Do czego przydają się kalkulatory kosztów?

Można zauważyć wyraźny podział wśród ludzi, którzy korzystają z internetowych narzędzi. Jedna grupa to ci, którzy wiedzą jak i po co to robią. Te osoby mają większe szanse na to, żeby oszczędzić pieniądze, bardziej płynnie gospodarować swoim budżetem, po prostu bardziej swobodnie funkcjonować pod kątem finansów.

Drudzy, sceptycy, to już inny przypadek. To są ludzie, którzy nawet pomimo tego, ze mają podane na tacy różne rozwiązania, różne ułatwienia i po prostu wystarczy wykonać parę prostych czynności, żeby skorzystać, to nie.

Mnóstwo firm na rynku

Wolą marudzić, narzekać, udawać zaskoczonych. Tak jest. Idealnym przykładem, żeby to zilustrować, są ubezpieczenia samochodów. Wiadomo, mamy mnóstwo firma na rynku, konkurencja jest wysoka. Reklama, marketing, całe mnóstwo elementów dopasowanych tak, żeby zawalczyć o uwagę – i pieniądze – konkretnego kierowcy.

To zrozumiałe. Nie jest natomiast zrozumiałe to, w jaki sposób ta druga grupa, analizuje i wyciąg wnioski. Szczerze mówiąc, nie wygląda to tak, jakby w ogóle pokusili się o jakiekolwiek łączenie faktów, łączenie ze sobą różnych zdarzeń, prostą matematykę i kalkulowanie. Nie. Mówią krótko – po co mam liczyć ile zapłacę skoro i tak będzie drogo? Jeśli kogoś nie stać na ubezpieczenie samochodu, może warto pomyśleć o przesiadce na tańszy, starszy model? Albo komunikację miejską?

Kalkulatory kosztów

A tak naprawdę, dzięki kalkulatorom kosztów, w tym właśnie ubezpieczenia, mamy większą kontrolę. Nad wydatkami, nad własnym budżetem, także nad tym, by po prostu sprawniej i bardziej skutecznie zarządzać pulą środków, którą mamy do swojej dyspozycji. Czy uwierzysz, że dzięki kalkulatorowi kosztów ubezpieczenia, jesteś w stanie, bez wychodzenia z domu, oszczędzić w kilka chwil nawet 15-20% w skali roku?

Dokładnie tak. Wystarczy tylko wysilić się i sprawdzić, pokusić się o odrobinę działania. A to już znacznie lepsze, niż bierna postawa i potem zdziwienie mieszane z frustracją, bo nagle się okazuje, że ubezpieczenie kosztuje aż tyle. Wcale nie nagle. To kwestia ignorancji, podejścia opartego o totalny brak zaangażowania. Stąd właśnie biorą się takie sytuacje.

Dlatego, zdecydowanie korzystniej jest działać tak, by nie przepłacać. Warto wziąć to pod uwagę przed podjęciem pochopnej decyzji. Po co potem narzekać na coś, z czego, przynajmniej przez rok, nie będzie można się wycofać?

Podobne artykuły

Niezbędne informacje na temat ubezpieczenia turystycznego

Niezbędne informacje na temat ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Ubezpieczenie NNW dla dziecka

Ubezpieczenie NNW dla dziecka

Czy przed wyjazdem na urlop warto wykupić ubezpieczenie bagażu?

Czy przed wyjazdem na urlop warto wykupić ubezpieczenie bagażu?