Dlaczego warto mieć ubezpieczenie turystyczne?

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie turystyczne?

Wyjeżdżając na wczasy, nie przejmujemy się zbytnio swoim bezpieczeństwem. W tym czasie jesteśmy bardziej skłonni do szaleństw i nie dbamy o siebie tak bardzo, jak na co dzień. To ogromny błąd, bo dowiedzione zostało, że w czasie wakacji różnego rodzaju wypadku zdarzają się zdecydowanie częściej.

Dla osób, które wyjeżdżają na wakacje albo często podróżują, dedykowane są ubezpieczenia turystyczne o dużym zakresie możliwości.

Prywatna porada lekarska

Dzięki takiemu ubezpieczeniu zostaniemy nie tylko przyjęci do szpitala w razie nieszczęśliwego wypadku, ale również skorzystamy z prywatnej porady lekarza specjalisty. W ramach takiego ubezpieczenia będziemy mogli udać się do dentysty, poradzić w kwestii jakichś dolegliwości, a także uzyskać możliwość przebycia leczenia szpitalnego. W niektórych przypadkach ubezpieczenia turystyczne chronią także przed kradzieżą i jest to szczególnie ważne wtedy, kiedy zabieramy ze sobą cenne rzeczy i zostawiamy je w hotelu.

Jak wiadomo, turyści są cennym łupem dla złodziei. Zawsze mają przy sobie telefony komórkowe, aparaty, tablety, laptopy, a także portfele z dużą ilością gotówki lub z kartami kredytowymi. Obrabowany turysta jest natomiast bardzo złym turystą i jeśli chcemy ograniczyć możliwość straty wynikłe z ewentualnej kradzieży, musimy się po prostu ubezpieczyć.

Nie są to wysokie koszta

Takie ubezpieczenia turystyczne nie są dzisiaj wcale drogie, czasami dzięki wydaniu niewielkiej kwoty możemy „odbić” sobie kradzież, jaką na nas dokonano. Zawsze więc powinniśmy się ubezpieczać w dwóch wariantach: zdrowotnie oraz pod kątem posiadanego przez siebie mienia. Wtedy zyskamy pewność, że wycieczka nie skończy się stratami większymi, niż planowaliśmy.

Polisę ubezpieczeniową na podróż zawieramy bardzo prosto, w większości przypadków wystarczy tylko jeden podpis. Jeśli natomiast korzystamy z oferty biura podróży, to ubezpieczenie zostaje nam nijako dopisane do całego rachunku i czasami nie musimy za nie dodatkowo dopłacać. Dobrze jest więc sprawdzić, czy w cenie danej wycieczki jest ono wliczone, czy też nie.

Podobne artykuły

Jak obniżyć składkę ubezpieczenia mieszkania?

Jak obniżyć składkę ubezpieczenia mieszkania?

Ubezpieczenie mieszkania jak wybrać?

Ubezpieczenie mieszkania jak wybrać?

Dlaczego warto się ubezpieczyć?

Dlaczego warto się ubezpieczyć?

Publiczne czy prywatne ubezpieczenie?

Publiczne czy prywatne ubezpieczenie?