fallback-image

Czym jest konto dla młodych?

Czym jest konto dla młodych?

Posiadanie konta w banku wydaje się dla nas „oczywistą oczywistością”. Nie wyobrażamy sobie życia bez karty kredytowej, możliwości szybkiego wypłacenia pieniędzy w bankomacie, czy szybkich przelewów internetowych.

Posiadanie konta wymuszają również inne okoliczności, na przykład praca – wynagrodzenie rzadko kiedy wypłacane jest pracownikowi w formie gotówki, wygodniej jest zrobić to przelewem. Dlaczego więc tylko dorośli mają mieć okazję do posiadania konta? Równie dobrze swój depozyt na oszczędności mogliby mieć młodzi. Z tego samego założenia wyszli przedstawiciele bankowości… i tak powstało konto dla młodych?

Czym jest?

Tym samym, czym „zwykłe” konto dla dorosłych. Miejscem, gdzie można przechowywać gotówkę i z poziomu, którego można dokonywać operacji finansowych: przelewów, zakupów, itp. Nie oszukujmy się, dzieci mają nieco zaskórniaków w swoich portfelikach. Czy ich źródłem jest regularne kieszonkowe, kilka złotych od dziadków, pieniężne prezenty urodzinowe lub z innych okazji, czy po prostu wynagrodzenie za pracę dorywczą. Konto dla dziecka, a właściwie konto dla młodych, to właśnie sposób na bezpieczne przechowanie tych pieniędzy, które przy okazji mogą być pod większą kontrolą rodziców. Takie konto może prowadzić każdy nastolatek od 13 do 20 roku życia.

Sprawdź warunki na stronie https://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-standardowe/konto-20/konto-20.html

Dlaczego konto dla młodych jest takie atrakcyjne?

Najważniejszą rzeczą jest to, że jest całkowicie darmowe. Bank wie, że dochody nastolatka nie są powalające, dlaczego więc jeszcze od niego zabierać, skoro można dać? Za prowadzenie konta, użytkowanie karty kredytowej, wypłaty z bankomatów czy przelewy nie zapłaci nic. A może jeszcze zyskać, ponieważ konta są oprocentowane. To pośrednio może przyczynić się również do oszczędzania, ponieważ im więcej pieniędzy będzie na koncie, tym większe odsetki wylądują na rachunku. Dla nastolatka brzmi to trochę zawile, ale jest jednocześnie okazją do tego, żeby poznać funkcjonowanie tego sektora bankowego od środka, będąc jego częścią. To z pewnością zaprocentuje na przyszłość.

Podobne artykuły

Ubezpieczenie opon

Ubezpieczenie opon

Oferta ubezpieczenia OC – atrakcyjne propozycje dla właścicieli samochodów

Oferta ubezpieczenia OC – atrakcyjne propozycje dla właścicieli samochodów

Mała firma – rozwój z pomocą dotacji

Mała firma – rozwój z pomocą dotacji

Budowanie oszczędności przez racjonalne decyzje

Budowanie oszczędności przez racjonalne decyzje