Czy warto starać się o pieniądze unijne?

Czy warto starać się o pieniądze unijne?

Unia Europejska zabiera, ale także daje. Czyli płacimy niemałe podatki, ale jednak z uwagi chociażby na zacofanie gospodarcze naszego kraju, należymy do grona takich państw, które najzwyczajniej w świecie dostają miliardy na innowacje.

Dotacje dla przedsiębiorców

Można śmiało powiedzieć, że jeżeli jesteśmy przedsiębiorcami, to jak najbardziej powinniśmy starać się o pieniądze unijne. Oczywiście nie jest powiedziane, iż każdy może je dostać, nie jest także powiedziane, że to darmowe pieniądze, ale jednak przedsiębiorcy, którzy odważyli się, zaryzykowali, podjęli rękawice, jak najbardziej są zadowoleni. W dalszej części artykułu postaramy się napisać więcej o tym, dlaczego owa teza jest jak najbardziej prawdziwa. Nie każdy musi się z nią zgadzać, ale jednak trzeba jednoznacznie przyznać, że te argumenty mają naprawdę bardzo dużo sensu. Gdyby było inaczej, jednym z najpowszechniejszych tematów rozmów wśród polskich przedsiębiorców nie byłyby właśnie dotacje!

Jak uzyskać dotacje na innowacyjne projekty?

Prawda jest taka, że dotacje unijne na innowacje pozwolą nam rozwinąć biznes bez bardzo dużego ryzyka. O ile w przypadku wzięcia kredytu w banku ryzyko jest bardzo duże, to już w przypadku pieniędzy z UE ciśnienie jest o wiele mniejsze. Wiadoma kwestia, iż w dalszym ciągu narażamy się, takie są realia prowadzenia biznesu, jednakże nie da się w żadnym razie ukryć faktu, że co jak co, ale nikt nie zlicytuje naszej firmy jeżeli okaże się, że pieniądze nie tyle zostały wyrzucone w błoto, co po prostu nie przyczyniły się do znacznej poprawy sytuacji naszej firmy. Oczywiście nie jest powiedziane, iż urzędnicy nie będą patrzyli na nasze ręce, w żadnym razie nie powinniśmy w taki sposób postrzegać tematu dotacji. Co najbardziej istotne, tylko innowacyjni przedsiębiorcy powinni starać się o dotacje. Jeżeli ktoś myśli w przestarzały sposób, nie chce być nowocześniejszy, niech nie wchodzi nawet na stronę internetową www.dotacjenainnowacje.taxand.pl, gdzie są informacje o Crido Taxand – firmie konsultingowej pomagającej dostać dotację.

Podobne artykuły

Ubezpieczenie opon

Ubezpieczenie opon

Czy warto wziąć samochód w leasing?

Czy warto wziąć samochód w leasing?

Pizza z pizzerii

Pizza z pizzerii

Oferta ubezpieczenia OC – atrakcyjne propozycje dla właścicieli samochodów

Oferta ubezpieczenia OC – atrakcyjne propozycje dla właścicieli samochodów