Czy przed wyjazdem na urlop warto wykupić ubezpieczenie bagażu?

Czy przed wyjazdem na urlop warto wykupić ubezpieczenie bagażu?

Coraz więcej osób wyjeżdżający na wakacje decyduje się na wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Rzadko jednak osoby te decydują się wykupić ubezpieczenie bagażu. Jednak jest to ubezpieczenie, którego zakup warto poważnie przemyśleć, bagaż może nam zaginąć w czasie podróży, może też zostać skradziony z pokoju hotelowego.

Ubezpieczenie bagażu nie wchodzi w zakres standardowych polis turystycznych. Jeśli chcemy ubezpieczyć się na wypadek jego zagubienia, czy kradzieży musimy do standardowej polisy wykupić opcję dodatkową. Wśród firm ubezpieczeniowych są firmy, które oferują klientom możliwość wykupienia ubezpieczenia bagażu gratis. Jest to jednak rzadko spotykane rozwiązanie.

Przed czym chroni ubezpieczenie bagażu?

Ubezpieczając swój bagaż towarzystwo ubezpieczeniowe gwarantuje nam wypłatę odszkodowania na wypadek:

  • zniszczenia;
  • kradzieży;
  • opóźnienia;
  • zgubienia.

Opóźnienie

To opcja, której zakup powinny rozważyć osoby, które bardzo często podróżują samolotem. Zanim otrzymamy swój bagaż będą nam potrzebne niezbędne przedmioty osobiste, głównie odzież i środki higieny. Posiadając polisę pieniądze, które wydamy na zakup tych rzeczy zostaną nam zwrócone przez firmę ubezpieczeniową. Do wypłaty odszkodowania konieczne będzie przedstawienie rachunków. Firma ubezpieczeniowa może także zażądać od nas dokumentu, który potwierdzi, że nasz bagaż rzeczywiście dotarł z opóźnieniem. Otrzymamy go od przewoźnika, z którego usług korzystaliśmy.

Kradzież

To także opcja dodatkowa, którą możemy dołączyć do standardowej polisy ubezpieczenia turystycznego. W przypadku tego ubezpieczenia nasze torby podróżne, plecaki czy walizki muszą być jednak odpowiednio chronione. Odszkodowanie otrzymamy więc tylko wtedy, kiedy zostaną one skradzione z hotelowego pokoju, luku bagażowego, z bagażnika samochodu pozostawionego na strzeżonym parkingu, z przechowalni bagażu. Zostawiając bagaż w miejscu do tego nie przeznaczonym nie mamy co liczyć na wypłatę odszkodowania przez firmę ubezpieczeniową.

Ubezpieczenie bagażu jest rozwiązaniem, z którego warto skorzystać.

Podobne artykuły

Niezbędne informacje na temat ubezpieczenia turystycznego

Niezbędne informacje na temat ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Ubezpieczenie NNW dla dziecka

Ubezpieczenie NNW dla dziecka

Wyłączenie ochrony po spożyciu alkoholu

Wyłączenie ochrony po spożyciu alkoholu