Czy potrzebna jest mi karta kredytowa?

Czy potrzebna jest mi karta kredytowa?

Odpowiadając krótko na to pytanie, można powiedzieć, że nie. W życiu absolutnie niezbędny jest tlen, przydatna jest woda i codo zjedzenia, ale karta kredytowa? Można się ogólnie obejść bez takich rzeczy, jak samochód, telefon czy komputer i wreszcie karta kredytowa, ale nie da się ukryć, że mówimy tutaj o raczej sporych wyrzeczeniach. W dzisiejszym świecie bez tych rzeczy naprawdę trudno jest sobie poradzić i chociaż na pewno nie jest to niemożliwe, brak atrybutów XXI wieku z całą pewnością utrudni nam życie.

Karty kredytowe były modne przed kilkoma laty i trwałą wtedy wielka akcja wyrabiania ich wszystkim możliwym klientom. Obecnie szał na karty kredytowe już trochę przebrzmiał, ale paradoksalnie jest to bardzo dobra okazja do tego, by na spokojnie zastanowić się nad założeniem odpowiedniej karty dla siebie. Nie jest to trudne, a w wielu przypadkach można liczyć także na całkowite zwolnienie z jakichkolwiek kosztów.

Jak otrzymać kartę kredytową?

By otrzymać kartę kredytową, najczęściej trzeba posiadać rachunek w danym banku. W dzisiejszych czasach jest to zazwyczaj jedyny warunek jej wyrobienia. W takim układzie, praktycznie bez żadnych dodatkowych formalności, podpisuje się tylko odpowiednią umowę i to wszystko. Od chwili aktywowania karty będziemy mieli możliwość korzystania z wszystkich jej funkcji, którymi są przede wszystkim możliwość płacenia w punktach usługowych oraz w sklepach, a także możliwość dokonywania płatności zdalnych. Wiele płatności można także połączyć z kartą kredytową w ten sposób, że odpowiednie sumy będą z karty pobierane co miesiąc, a my w ogóle nie będziemy musieli zaprzątać sobie głowy kwestia rachunków czy przelewów.

Spłata zadłużenia

Jeśli chodzi o koszty, zazwyczaj są one zerowe, jeśli spłaca się zadłużenie na karcie w terminie, a do tego roczna łączna wielkość transakcji osiągnęła poziom zapisany w umowie. Posiadanie karty kredytowej nie wiąże się ponadto z żadnymi dodatkowymi obowiązkami i większość osób traktuje ją niczym kartę debetową z odroczonym terminem płatności, która dodatkowo dobrze działa za granicą.

Podobne artykuły

Rynek pożyczek stale się rozwija

Rynek pożyczek stale się rozwija

Wybieranie korzystnych form kredytów

Wybieranie korzystnych form kredytów

Pieniądze można pozyskać łatwo

Pieniądze można pozyskać łatwo

Pożyczanie pieniędzy online

Pożyczanie pieniędzy online