Finanse

Szansa dla wielu

Nie bez znaczenia jest fakt, że szansą dla małych i średnich przedsiębiorstw stała się możliwość korzystania z dofinansowania unijnego. Daje im to duże perspektywy rozwoju jak i również poprawę konkurencyjności.

Do najważniejszych atutów jakie dają nam dotacje unijne jest fakt, że stanowią one dodatkowe źródło finansowania dla firm i są w zupełności bezzwrotne. Zarówno małe jak i średnie przedsiębiorstwa mogą liczyć na przypływ dodatkowej gotówki, które niewątpliwie będą dodatkowym wsparciem pozwalającym sfinansować szkolenia zamknięte czy otwarte.

Drogie szkolenia

FinanseDofinansowanie takowych szkoleń może nawet sięgnąć do 80%. Musimy jednak pamiętać, że w przypadku kiedy szkolenia są realizowane w normalne dni pracy. Dotacje w 2011 w praktyce wyglądają tak, że minimalny koszt projektu wynosi do 15.000 euro a maksymalny 1.000.000 euro. W przypadku mniejszych form mogą one liczyć na udział w projekcie razem z innymi przedsiębiorstwami a to wszystko ze względu na fakt przewidywalnie wysokich kosztów projektów szkoleniowych. Jest to więc spora szansa dla wielu działalności na to by w końcu podnieść jakość oferowanych przez nich usług. Te środki możemy więc przeznaczyć na tworzenie stron internetowych, które będą zajmować się udzielaniem informacji na temat naszej działalności i jej promowaniem w Internecie. warto również nadmienić, że wszelkie kwestie związane z otrzymaniem dotacji nie są prostym zadaniem i wymagają fachowej porady.

Doradztwo finansowe

Jak wygląda księgowość firmyDoradztwo finansowe w tym zakresie pomoże nam nie tylko w prawidłowym sformowaniu wniosku ale i również podpowie nam ewentualne korzyści i straty wynikające z wykupienia polisy na grupowe ubezpieczenia pracownicze. Należy również dodać, że będziemy mogli liczyć na wszelkie porady w zakresie leasing operacyjny czy też linia kredytowa. Pomoc w tychże z pozoru mało znaczących kwestiach może mieć kolosalny wpływ na dalszą sytuację w naszym przedsiębiorstwie. Jeżeli więc podejmiemy odpowiednie kroki uda nam się uporać z problemami.