Rodzaje kont bankowych

Rodzaje kont bankowych

Chyba nikt nie mógłby sobie wyobrazić dzisiejszego świata zarówno bez zwykłych jak i internetowych kont bankowych, które dziś są już chyba niezbędne i większość populacji krajów rozwiniętych ma już własny rachunek bankowy w którymś z setek banków. Banki kierują swoją ofertę zarówno dla małych jak i wielkich firm, klientów indywidualnych w różnym wieku jak i organizacji. Każda z tych grup ma inne wymagania odnośnie prowadzonego rachunku bankowego dlatego możemy wyróżnić wiele podziałów kont bankowych. Pierwszym z podziałów jest ten, który dzieli konta na: firmowe, osobiste, oszczędnościowe oraz młodzieżowe. Każde z nich przeznaczone jest dla innej grupy osób. Jak łatwo można się domyślić pierwsze z nich, a więc konto biznesowe przeznaczone jest dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą, a więc firmę. Obecnie takie konta wprowadzają wiele ułatwień, ponieważ można dokonywać poprzez nie darmowe przelewy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego. Konta osobiste znów posiadają wszyscy indywidualni klienci banków, którzy pracują i czerpią z tego dochody

Konta młodzieżowe

Konta młodzieżowe z kolei stają się coraz bardziej popularne wśród młodzieży,  z czego spory procent stanowi konto dla studentów, które cieszy się swoją popularnością wśród żaków, ponieważ jest całkowicie darmowe. Przy kontach oszczędnościowych możemy liczyć na zarobki w postaci odsetek, gdzie mamy możliwość wypłacania środków raz w miesiącu bez utraty oprocentowania. Jednak nie jest to jedyny podział kont bankowych, gdyż możemy wyróżnić jeszcze inne rodzaje kont. Coraz więcej osób ma konta walutowe, a związane jest to z coraz częstszą emigracją naszych rodaków, którzy pracują poza granicami kraju i otrzymują wypłatę w obcej walucie.

Przewalutowanie

Takie konta dają również możliwość dokonywania płatności na całym świecie i nie występuje przy tym zjawisko przewalutowania, a więc przepłacenia za dany towar, gdyż konto opiera się na wciąż aktualizowanych kursach walut. Wszystkie te konta łączy zazwyczaj jeden wspólny element, a mianowicie to, że są dostęp do nich jest możliwy za pośrednictwem Internetu i poprzez niego można dokonywać wszystkich transakcji.