Procedura uzyskiwania kredytu gotówkowego w bankach

Procedura uzyskiwania kredytu gotówkowego w bankach

Uzyskanie kredytu gotówkowego w banku nie jest specjalnie trudne czy skomplikowane, ponieważ kredyt gotówkowy jest jednym z podstawowych produktów bankowych przynoszących tym instytucjom zyski. Całość procesu jest wysoce zestandaryzowana, co wiąże się z wieloma korzyściami dla klienta, ale ma także swoje wady.

Oferty banków

Każdy bank zawsze posiada jakąś swoja ofertę, jeśli chodzi o kredyt gotówkowy. Są to różnego rodzaju widełki wysokości środków, jakie bank nam może zaproponować, terminy spłaty dla określonych kwot, wysokość oprocentowania i to w zasadzie wszystko, ponieważ mamy tutaj do czynienia z raczej prostymi produktami finansowymi. Jeśli jesteśmy zainteresowani uzyskaniem pieniędzy, musimy zdecydować się na opcję pasującą do tych kryteriów i złożyć odpowiedni wniosek.

Składanie wniosku

Złożenie wniosku może mieć różną postać. Najczęściej wymagane jest udanie się do placówki banku, który będzie udzielał nam kredytu. Nie jest to w żaden sposób skomplikowane, ale wymaga od nas spaceru. Kredyt gotówkowy można coraz częściej uzyskać także bez wychodzenia z domu, ale często jest to możliwość ograniczona tylko do posiadaczy konta w danym banku lub osób uznawanych przez bank za swoich stałych klientów. Takie osoby mają możliwość złożenia wniosku telefonicznie lub za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej.

Dowiedz się więcej na stronie http://www.bzwbk.pl/kredyty/kredyty-gotowkowe/kredyt-gotowkowy/kredyt-gotowkowy.html

Rozpatrywanie wniosków zazwyczaj jest bardzo szybkie. Niektóre banki dają sobie na to dobę, a są nawet propozycje, w ramach których możliwe jest otrzymanie pieniędzy już w pół godziny po złożeniu wniosku, a decyzji w 10 minut. Zakłada się tutaj oczywiście, że wniosek o kredyt gotówkowy będzie w pełni kompletny, nie będzie w nim żadnych błędów oraz będą dołączone do niego wszystkie wymagane załączniki. Takimi załącznikami mogą być na przykład zaświadczenia o dochodach.

To w zasadzie wszystko, chociaż jeśli kredyt gotówkowy nie zostanie w takiej procedurze udzielony, możliwe jest, że bank zaoferuje nam dodatkowe zabezpieczenia umożliwiające uzyskanie pieniędzy, na przykład przedstawienie żyrantów, co będzie skutkowało zmiana decyzji odmownej.