Oszczędności, dzięki instytucji bankowej

Oszczędności, dzięki instytucji bankowej

Czasy są trudne i nie ulega to żadnym wątpliwościom. Wystarczy tylko przyjrzeć się sytuacji gospodarczej, oraz kryzysowi panującemu na rynku pracy. Rząd niechętnie udziela wsparcia materialnego rodakom – a przynajmniej nie w takim stopniu, który umożliwiałby w miarę normalną egzystencję. Konieczne jest więc poszukiwanie ciągłych oszczędności. Jak to zrobić? Wystarczy tylko przyjrzeć się ofertom banków, które posiadają coraz to szerszy wachlarz możliwości dla klientów.

Lokata i konto oszczędnościowe

Oczywiście jest to sposób dla bardziej majętnych, którzy dysponują jakąś sumą pieniędzy możliwą do chwilowego zablokowania. Im więcej gotówki – tym więcej zysków, co jest wynikiem oprocentowania. Kolejną metodą są konta oszczędnościowe działające na zasadzie subkonta do tradycyjnych Rachunków Oszczędnościowo-Rozliczeniowych. Jest to modna alternatywa dla lokat, z tą różnicą, że klienci mogą dowolnie dysponować gotówką w każdej chwili, bez żadnych konsekwencji.

Oszczędności można jednak szukać również w promocjach

Dziś banki prowadzą zaciekłą walkę o każdego klienta, który jest dla nich potencjalnym źródłem dużego zysku. Widać to chociażby po zniesieniu licznych obostrzeń kredytowych w stosunku do klientów, którzy posiadają już konto bankowe, na które wpływają zyski z tytułu umowy o pracę lub inne stałe świadczenia. To na tej podstawie, bez zbędnych zaświadczeń, udzielane są niewielkie pożyczki i oceniana jest zdolność kredytowa potencjalnego kredytobiorcy.

Aby zachęcić klientów do prowadzenia rachunków oszczędnościowych w placówce coraz częściej stosuje się akcje promocyjne, do których zaliczają się między innymi darmowe konta bankowe. Zgodnie z zapisami umowy, przy przestrzeganiu pewnych ograniczeń, klient może bezpłatnie wybierać gotówkę, przeprowadzać transakcje bezgotówkowe, wykonywać przelewy internetowe lub tradycyjne i wiele, wiele innych. Na czym polega oszczędność? Oczywiście na braku konieczności odprowadzania do banku należnych za wykonanie usługi prowizji. Dziś takie konta to już standard nowoczesnej bankowości.