Kredyt inwestycyjny – szansa dla przedsiębiorców na rozwój firmy

Kredyt inwestycyjny – szansa dla przedsiębiorców na rozwój firmyKażdy, kto decyduje się na prowadzenie własnej firmy musi pamiętać, że wiązać będzie się to z mnóstwem wydatków. Aby firma się rozwijała, potrzebne są bowiem rozmaite inwestycje. Nie każdego jednak stać na to, aby w przedsiębiorstwie pojawiały się nieustannie nowe maszyny,  a powierzchnia biurowa się powiększała. Rozwiązaniem okazuje się być kredyt inwestycyjny, który pomaga zrealizować założone plany.

Na co można przeznaczyć pieniądze z kredytu inwestycyjnego?

Już sama nazwa mówi nam bardzo dużo. Pieniądze pochodzące z tej formy wsparcia finansowego można przeznaczyć na rozmaite inwestycje. Bank nie wtrąca się w to, jaki będzie ich charakter. W efekcie można zakupić:

–        nową linię produkcyjną;

–        niezbędne do produkcji czy innych prac maszyny;

–        komputery do pomieszczeń biurowych;

–        obiekty budowlane.

Większość przedsiębiorców nie wie, że pieniądze pochodzące z kredytu inwestycyjnego można przeznaczyć także na zainwestowanie, ale nie w kupno maszyn czy innego sprzętu, ale akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych. W efekcie pozyskane pieniądze można pomnożyć. Oczywiście należy liczyć się także z możliwością ich straty.

Kto może liczyć na taki rodzaj kredytu?

Kredyt inwestycyjny kierowany jest do firm o różnym profilu działalności. Na uzyskanie takiego wsparcia finansowego mogą liczyć zarówno ci, którzy na rynku obecni są od dawna, jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biznesem. Trzeba jednak pamiętać, że firmy długo istniejące mają większe szanse na kredyt. Nie oznacza to jednak, że ci dopiero wchodzący na rynek go nie otrzymają. Muszą jednak liczyć się z dużo bardziej restrykcyjnym podejściem banku. Uzyskanie kredytu inwestycyjnego możliwe jest wtedy, kiedy uda się udowodnić, że planowana inwestycja przyniesie oczekiwane zyski. Większość banków wymaga więc przedstawienia dobrze wykonanego biznes planu. Bez niego uzyskanie kredytu może być naprawdę trudne. Warunkiem jest także pozytywnie oceniona zdolność kredytowa, która pozwala liczyć na to, że kredyt zostanie spłacony w terminie.