Konto bankowe przez Internet

Konto bankowe przez Internet

Bankowość elektroniczna pojawiła się w naszym kraju jako wielka fala zdobywająca momentalnie gigantyczną popularność. Kto tylko mógł, włączał dostęp do swojego konta za pomocą Internetu i przerzucał się na korzystanie z niego właśnie w ten sposób. Konto bankowe przekształciło się z elementu związanego z placówką bankową w część naszego wirtualnego życia. Jak to dzisiaj wygląda w praktyce?

Minimum formalności

Na początku trzeba się orientować, że internetowe konto bankowe to w pełni wartościowe konto bankowe, więc niektóre formalności muszą tutaj zostać w pełni zachowane. Oznacza to przede wszystkim konieczność zawarcia umowy z bankiem o to konto bankowe i umowa ta musi być zawarta na piśmie. W celu zawarcia takiej umowy można odwiedzić placówkę banku i będzie to zarazem nasza pierwsza i ostatnia wizyta w tym miejscu, a można też założyć konto w banku, który nie ma klasycznych placówek. Wtedy umowa jest wysyłana do nas pocztą i odsyłana w ten sam sposób. Nie ma tutaj żadnych dodatkowych kosztów czy komplikacji.

Moduł NFC

Potem już z konta można korzystać w pełni normalnie i otrzymamy do niego nawet kartę płatniczą lub moduł NFC, który przykleimy sobie do telefonu. Sęk w tym, że konto bankowe obsługiwane przez Internet zazwyczaj wiązane jest z pełną darmowością wszystkich usług, a tak wcale nie jest. Zazwyczaj można liczyć, że nie zostanie pobrana żadna opłata z prowadzenie konta i posiadanie karty debetowej, ale już na przykład przelewy internetowe mogą nas co nieco kosztować. I chodzi tutaj nie tylko o przelewy natychmiastowe realizowane od ręki, ale o wszystkie przelewy. Związane to być może ze sposobem zabezpieczenia transakcji lub po prostu takie są warunki umowy.

Sprawdź również http://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-standardowe/konta-standardowe.html

Trzeba też pamiętać, że konto bankowe obsługiwane tylko przez Internet, które posiada możliwość korzystania z różnego rodzaju mechanizmów pozyskiwania kapitału obcego, będzie normalnie obciążone kosztami takiej transakcji. Dlatego jeśli na przykład zdecydujemy się na limit na koncie, czyli możliwość wybrania większej ilości pieniędzy, niż faktycznie jest na koncie, trzeba będzie trzeba za to zapłacić niezależnie od rodzaju konta.