gospodarka

Już dziś zapewnij sobie bezpieczną przyszłość

W dobie ogólnoświatowego kryzysu, w momencie gdy stan polskiej gospodarki nie wygląda najlepiej lepiej jest samemu zapewnić sobie spokojną starość niż później użerać się z zakładem ubezpieczeń społecznych i narzekać na bardzo niskie świadczenia emerytalne. Nie dość, że spora część naszej płacy brutto idzie właśnie na ubezpieczenia społeczne to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że w czasie, gdy my będziemy musieli przejść na emeryturę nie dostaniem jej, gdyż ZUS będzie po prostu niewypłacalny. gospodarkaJest to tragiczna wizja najbliższej przyszłości, jednak jest ona bardzo realna i nie zdziwiłbym się wcale, jeżeli dojdzie do tego i to w ciągu kilku najbliższych dziesięcioleci.

Taka wizja potrafi zadziałać na wyobraźnie, więc póki jest jeszcze czas to każdy z nas może samodzielnie zadbać o swoją przyszłość, tak aby nie żyć w ubóstwie na ostatnie lata swojego życia. Już dzisiaj warto zwrócić uwagę na inwestowanie w fundusze, które stają się coraz bardziej interesujące oraz oferują osiąganie coraz większych zysków. Wiadomo, że każdą obietnicę należy dokładnie zweryfikować, bo z samych słów nic nie ma. Mimo tego, iż fundusze są z jednym z najbardziej pewnych źródeł dochodu to serwis analityczny alarmuje, że coraz więcej funduszy zaczyna mieć kłopoty, poprzez trwającą bessę na światowych giełdach. Wielu ludzi uważa nawet, że fundusze emerytalne są zagrożone, ale ja twierdzę, że jest to póki co nierealna wizja i nie ma szans, aby trzeci filar się załamał – przynajmniej na razie. Wykładając pieniądze na fundusz możemy mieć pewność, że lądują one w dobrych rękach specjalistów, którzy zajmują się badaniem rynku nie od dziś i doskonale wiedzą w co zainwestować posiadany kapitał. Dobre decyzje mogą go w krótkim czasie pomnożyć, a korzyści z takiego stanu rzeczy mają chyba wszyscy.

Żaden polski dom maklerski nie wątpi w skuteczność funduszy o czym świadczą najnowsze doniesienia o rosnącej liczbie osób lokujących własne oszczędności właśnie w różnego rodzaju fundusze, które mają im pomóc w zapewnieniu sobie spokojnej starości. Przed wyborem funduszu należy najpierw jednak dobrze przeanalizować sytuację, aby później nie żałować źle wydanych pieniędzy.