Finanse

Jak rozsądnie inwestować?

Dla wielu osób rozsądne inwestowanie pieniędzy to jest ich ulokowanie na lokacie oszczędnościowej. Nie da się ukryć, że jest to rozwiązanie, które pozwoli nam zyskać, jednakże należy pamiętać o tym, że te zyski nie będą piorunująco duże.

Wart dodania jest również fakt, że przez okres dajmy na to dwóch lat nasze pieniądze będą zamrożone na lokacie i my nie będziemy mieli możliwości skorzystania z nich. Nie jest to więc rozwiązanie, które w pełni satysfakcjonowało by wszystkich. Wciąż mnóstwo osób poszukuje wyjścia, które pozwoli im na szybkie pomnożenie ich pieniędzy nawet o 100%.

Giełda papierów wartościowych

FinanseW takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak spróbowanie swoich sił na Giełdzie Papierów Wartościowych. Od jakiegoś czasu wśród inwestorów krąży przekonanie, że jeżeli cena akcji przekroczy poziom x to dalej zacznie ona gwałtownie rosnąć. Rzeczywiście, możemy zauważyć taką kolej rzeczy co powoduje, że na giełdzie pojawia się coraz to więcej osób nie znających innych zasad tam panujących poza wyżej wymienionym przekonaniem. Co prawda, ludzie, którzy już od dłuższego czasu działają na giełdzie czerpią niebywałe korzyści z niewiedzy innych osób. Cóż, na tej właśnie głównej zasadzie opiera się gra na giełdzie. Jeżeli więc nie masz ani wiedzy teoretycznej ani potrzebnego doświadczenia nie warto ryzykować.

Rynek wtórny

FinanseKupowanie akcji pozostaw profesjonalistom, którzy są w stanie przewidzieć co niektóre sytuacje i wykorzystać odpowiednio pozycję innych osób. W dzisiejszych czasach giełda papierów działa w oparciu o rynek wtórny, na którym to handel odbywa się za pomocą domów maklerskich. W wielu wypadkach domy maklerskie mieszczą się przy bankach. Jeżeli więc zdecydujemy się połączyć rachunek bankowy z kontem maklerskim mamy możliwość odkładania pieniędzy na fundusze inwestycyjne. Zainwestować w fundusz opłaca się, dlatego też warto zdecydować się na taki krok. Nie mniej jednak nie może to być pierwsze lepsze fundusze inwestycyjne pko. Korzystając z serwisów internetowych szybko poznamy aktualne notowania gpw i dowiemy się co oznacza termin: gpw krótka sprzedaż.